یونیدرو ، راهبر مرکز استارت آپ های معدنی ایمیدرو

در جلسه ای که در تاریخ 14 بهمن ماه در مرکز جدید التاسیس نوآوری ایمیدرو با حضور دکتر خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو، جمعی از معاونان ایشان، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران و دکتر امید اصغری رئیس موسسه یونیدرو تشکیل شد؛ دکتر غریب پور تصریح کرد که "یونیدرو"، مرکز استارت آپ های معدنی ایمیدرو را راهبری می کند

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه یونیدرو (موسسه مشترک ایمیدرو و دانشگاه تهران) نخستین مرکز استارت آپ های معدنی ایمیدرو را راهبری خواهد کرد، گفت: با راه اندازی این مرکز، جریان تولید علم در پروژه های معدن و صنایع معدنی عملیاتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور امروز در بازدید از "نخستین مرکز استارت آپ های معدنی" که روسای دانشگاه های تهران و امیرکبیر در آن حضور داشتند، افزود: این مرکز شرکت های دانش بنیان را به منظور رفع نیازهای معدنی کشور، به شرکت های معدن و صنایع معدنی ارتباط خواهد داد.

وی از برنامه افتتاح رسمی این مجموعه طی هفته های آتی خبر داد و گفت: سازمان ایمیدرو زمینه ارتقای دانش بنیان ها در این حوزه را فراهم می کند و به زودی اساسنامه و شیوه های اجرای مرکز استارت آپ های معدنی ایمیدرو تعیین می شود.

نخستین مرکز استارت آپ های معدنی از سوی سازمان ایمیدرو و با همکاری دانشگاه های تهران و امیرکبیر ایجاد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پوشش ریسک استارت آپ ها توسط شرکت های بزرگ مورد توجه است، گفت: با توجه به اینکه فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی دارای ریسک های مرتبط با خود است؛ شرکت ها باید ریسک فعالیت دانش بنیان ها را پوشش دهند تا خللی در ارتباط دایمی بین آن ها وارد نشود.

غریب پور با اشاره به تعامل مستمر ایمیدرو با دانشگاه ها و مراکز علمی، گفت: راه اندازی کافه معدن، برگزاری جشنواره بهره وری، انجام چندین طرح تحقیقاتی و برنامه تجاری سازی ایده های برتر جشنواره ایده های ارزش آفرین، بخشی از همکاری های این سازمان با دانشگاه های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف و علم و صنعت است.

وی ادامه داد: ایمیدرو طی ماه های گذشته در زمینه آموزش و پژوهش اقدامات قابل توجهی داشته است و افزایش بودجه 100 و 50 درصدی بخش های "آموزش" و "پژوهش" گواه این ادعا است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توجه به حوزه آینده پژوهی در معدن و صنایع معدنی را از رویکردهای سازمان ایمیدرو خواند و اظهار داشت: جریان تکنولوژی که بر تحقق "علم به عمل" دلالت دارد، باید در فرآیندهای صنعتی به ویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی نهادینه شود.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش