همکاری موسسه یونیدرو با کمیسیون توسعه پایدار اتاق ایران در حوزه محیط زیست و توسعه پایدار

اعضای موسسه یونیدرو در دیدار با رئیس، نائب رئیس، دبیر و سایر اعضای کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران درباره زمینه‌های همکاری با یکدیگر در راستای توسعه پایدار حوزه معدن و صنایع معدنی تبادل نظر کردند و مقرر شد در قالب کمیته‌های تخصصی‌تر و مسئله محور، دامنه همکاری‌های خود را گسترش دهند.
دکتر امید اصغری، رئیس موسسه، ضمن بیان شروع دور جدیدی از فعالیت‌های یونیدرو و تشکیل کارگروه‌های تخصصی از جمله کارگروه محیط زیست به همکاری با کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار اتاق ایران به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های محیط زیستی در کشور تاکید کردند و اعلام داشتند که موسسه در این زمینه آماده همکاری با کمیسیون و اتاق ایران است. 
دکتر سروش مقصودی، مشاور توسعه و توانمندسازی یونیدرو و عضو کارگروه محیط زیست نیز با اشاره به مسائل و چالش‌های محیط زیستی حوزه معدن و صنایع معدنی و نقش موسسه به عنوان اندیشکده حوزه معدن و صنایع معدنی در کشور و لزوم نقش‌آفرینی موسسه در حوزه محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان یکی از حوزه‌های اصلی مرتبط با معدن و صنایع معدنی بر ارتباط دو جانبه کمیسیون و کارگروه محیط زیست موسسه تأکید کردند.
دکتر فرشد شکرخدایی، رئیس کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران در این نشست با بیان این مطلب که برای تقویت همکاری‌ها بهتر است موضوع محور حرکت کنیم، تاکید کرد: در بخش معدن و صنایع معدنی، ایده‌های توسعه‌ای بسیاری وجود دارد که برای رفتن به سمت آنها نیازمند مطالعات اولیه هستیم. در این بخش موسسه یونیدور که پایه پژوهشی و آموزشی دارد، می‌تواند مطالعات را انجام دهد. در ادامه مسیر با همکاری کمیسیون معدن اتاق ایران و تشکل‌های مربوطه زمینه اجرای طرح‌ها را فراهم می‌کنیم.
بر اساس اظهارات او یکی از موضوعات مهم در بخش معدن موضوع بیمه مسئولیت است که در دستور کار کمیسیون توسعه پایدار قرار گرفته است. برای به نتیجه رسیدن این ایده لازم است پروژه‌های مطالعاتی را تعریف کرده و در این بخش همکاری موسسه یونیدور اثرگذار خواهد بود.
در ادامه دکتر حسن فروزان فرد، نایب رئیس کمیسیون توسعه پایدار اتاق ایران نیز استفاده از تجربه‌ها و الگوهای جهانی برای توسعه بخش معدن را مهم دانست و تصریح کرد: ورود بخش خصوصی به حوزه معدن باید از طریق حمایت‌های قانونی اتفاق افتد و امروز اصلاح قانون معدن مورد توجه قرار گرفته بدون شک با بهره‌گیری از این ظرفیت می‌توان زمینه‌ای فراهم کرد تا بخش خصوصی نه آنقدر سهل و بدون احساس مسئولیت وارد میدان شود و نه آنقدر سخت و پیچیده باشد که ترجیح بدهد در دیگر بخش‌ها سرمایه‌گذاری کند.
این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ایران همچنین به پیدا کردن راهکارهای چند وجهی برای مشکلات اشاره و تصریح کرد: بدون شک به کمک بررسی‌های کارشناسی و همکاری با یونیدرو می‌توان راه حل‌هایی چندوجهی برای مسائل موجود پیدا کرد؛ راهکاری که نه فقط یک مسئله را بلکه چندین مشکل را همزمان برطرف می‌کند.
خانم درمنده، مسئول امور اجرایی و داخلی موسسه یونیدرو نیز ضمن اشاره به طرح‌های کلان اجرا شده در موسسه به ویژه در حوزه سیاست‌گذاری بخش معدن و صنایع معدنی بر آمادگی موسسه در همکاری با کمیسیون در حوزه سیاست‌گذاری تأکید کرد و با اشاره به نقش کمیسیون و اتاق در حمایت از استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآوران، جشنواره اینوماین را به عنوان یک از بسترهایی که کمیسیون و اتاق می‌تواند در آن به ایفای نقش حمایتی خود بپردازد، معرفی کرد.
در بخش دیگری از این نشست تعریف طرح‌های مطالعاتی درباره موضوع بازیابی مواد معدنی از منابع ثانویه نیز به عنوان راهکاری که امروز در سطح جهان مورد توجه قرار گرفته، مطرح شد.


رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش