نمودار های انتشار کربن برای سنگ آهن، مس، ذغال سنگ و نیکل

موسسه اسکارن (ماموریت ایجاد تحقیقات آینده نگر که اقتصاد معدنی، تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی و انتقال به یک اقتصاد کربن صفر را به هم پیوند دهد) برای اولین بار انتشار منحنی های انتشار کربن خود را برای صنعت معدن اعلام کرد. این منحنی ها و داده های اساسی معدن به معدن برای سنگ آهن، مس، نیکل و زغالسنگ متالورژی موجود است که تولید جهانی معدن را به استثنای چین پوشش می دهد.

این چهار کالا ورودی حیاتی برای اقتصاد جهان هستند و بیش از 50 درصد از کل سنگ استخراج شده در جهان را تشکیل می دهند. به طور خاص، اهمیت نیکل به عنوان جزئی از باتری های وسایل نقلیه الکتریکی در حال افزایش است که اخیراً باعث افزایش نظارت بر ردپای زیست محیطی آن شده است.

هدف اسکارن از این تجزیه و تحلیل تعیین کمی انتشار کربن در طول زنجیره تأمین در محصولات کلیدی معدن است. این تحلیل شامل انتشار CO2e در سال 2018 و 2019 به علاوه حمل و نقل و صنایع پایین دستی است.

تجزیه و تحلیل اسکارن با توجه به مرزهای دقیق تعیین شده سیستم زنجیره تأمین، برای تسهیل مقایسه مشابه بر ارزش افزوده ها انجام می شود که شامل انتشار آلایندگی از فعالیت های معدنکاری، فرآوری سنگ معدن، حمل و نقل و صنایع پایین دستی، تا اولین محصول قابل فروش است.

نمودار شدت آلایندگی کربن در مس از سایت های معدن به علاوه حمل و نقل و صنایع پایین دست برای تولید کاتد مس را پوشش می دهد. آلایندگی محاسبه شده بیش از 86 میلیون تن CO2e  به علاوه 38 میلیون تن CO2e اضافی در ارتباط با حمل و نقل، ذوب و پالایش است.

نمودار شدت آلایندگی کربن سنگ آهن تقریباً تمام منابع جهانی و حمل و نقل دریایی را پوشش می دهد. آلایندگی محاسبه شده بیش از 34 میلیون تن CO2e، به علاوه 62 میلیون تن مربوط به حمل و نقل زمینی و دریایی به بندر کشور وارد کننده را شامل می شود.

نمودار شدت آلایندگی کربن زغالسنگ متالورژیکی تقریباً تمام منابع جهانی و حمل و نقل دریایی را پوشش می دهد. آلایندگی محاسبه شده بیش از 49 میلیون تن CO2e، به علاوه 14 میلیون تن مربوط به حمل و نقل زمینی و دریایی به بندر کشور وارد کننده را شامل می شود.

نمودار شدت آلایندگی کربن نیکل تقریباً تمام منابع جهانی و حمل و نقل دریایی را پوشش می دهد. آلایندگی محاسبه شده بیش از 37 میلیون تن CO2e، به علاوه 67 میلیون تن مربوط به حمل و نقل زمینی و دریایی به بندر کشور وارد کننده را شامل می شود.

میزان انتشار کربن در سال 2019 مربوط به استخراج و تحویل به بازار این چهار کالا بیش از 387 میلیون تن CO2 است که تقریباً برابر با مجموع انتشار CO2 سالانه کشور استرالیا یا انگلستان است. علاوه بر این کالاها، اسکارن نمودار آلایندگی کربن در معادن طلا، نقره و کبالت نیز تهیه کرده است که طی هفته های آینده منتشر خواهد شد.

MINING.COM

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش